Bolesti kolen dovedou potrápit

U kolen jsou bolesti spojeny se špatnou látkovou výměnou ledvin a jater. Dochází tam k opotřebení kloubních ploch při pohybu. Aby se stav zlepšil, musí se na čas upravit jídelníček, který odstraní balastní látky. Na měsíc by se mělo vynechat v jídelníčku maso a mastné výrobky, sladkosti, kořeněná jídla a glutamany. Nekonzumovat ani žádný alkohol.

Při potížích si udělat obklad z kostivalu lékařského, natrhejte si větší listy a mírně je naklepejte. Listy obložte koleno a převažte šátkem. Nechte působit přes noc. Také si můžete udělat obklad ze syrového bílého zelí, zelný list jemně naklepáte, postupujete stejně, ale tento obklad musíte měnit častěji, každou hodinu.

  Vzhledem k tomu, že je potřeba v tomto případě začít i s léčbou ledvin a jater, je třeba snížit obsah soli a pozor si dávejte na minerální vody, ty mohou obsahovat hodně sodíku. Jezte vždy po úplňku větší množství vodního melounu na pročištění a posílení. Pokud vám to zdravotní stav dovolí, zařaďte do potravy kvašenou zeleninu – kysané zelí.

  Problémem mnoha lidí je, že i když mají zdravotní potíže, nejsou ochotni změnit stravu a něco pro sebe udělat. Pakliže se do toho ale pustíte, uvidíte za zhruba tři měsíce, že to stálo za to. Bolesti, pokud nejsou kolena vážně poškozena, zmizí a vám se bude zase o mnoho lépe chodit.