Přispějme k vlastní kráse

K ucpávání mazových žláz dochází pod povrchem kůže, proto žádné čištění nepomáhá. Důležité je čistit kůži co nejšetrněji, pokud totiž budete kůži kosmetickými přípravky co nejvíce odmašťovat, mazové žlázky se budou snažit co nejvíce znovu produkovat maz a zanítí se. Dostali byste se tak do začarovaného kruhu. U léčby musíte mít trpělivost. Toto onemocnění souvisí s činností nadledvin, které pomáhají regulovat hormonální systém v těle a orgánově spadají pod ledviny. Na začátku léčby nejprve čtyři týdny užívejte ledvinový čaj. Další čtyři týdny potom užívejte čaj na zlepšení látkové výměny. Z jídelníčku vylučte mléko a mléčné výrobky. Maso jezte jen 2krát týdně, žádné hranolky či hamburgery, žádná průmyslově zpracovaná jídla.

  Používejte řeřišnici, ta dobře pročišťuje a je vhodná zejména do salátů. Místa postižená akné si omývejte odvarem z mladých výhonků a listů maliníku. Hrst se vhodí do vroucí vody (300 ml), vaří se deset minut, louhuje 15 minut. Pak scedit.

  Problémy má většina lidí i s vlasy. U vlasů je vaše pokožka stažená většinou stresem, vlastně pokožka dusí vlasovou cibulku a vlas, který nemá dostatečnou výživu, vypadne. Někdy jde i o malou dysfunkci v hormonální oblasti, což má na vypadávání vlasů také vliv. Vlasovou pokožku každé ráno a večer jemně masírujte a poklepávejte prsty nebo masírujte jemným kartáčem. Přijímejte také více vitaminu A a vitamin C.