Krásná, svěží, přírodní

Líčidel je na trhu celá řada, ale umělé řasy a podobné výstřelky už nejsou tak žádoucí, jak tomu bylo kdysi. Naopak se doporučuje tzv. „nahé líčení“, kdy je žena jako „chytrá horákyně“ nalíčená – nenalíčená. Preferuje se přírodní kosmetika a výrobky netestované na zvířatech.

  Základem líčení je dokonale očištěná pleť, na kterou se nanese dobrý krém. Tem volíme podle období – v létě hydratační, přes zimu výživný. Na něj naneseme lehký make-up, zdůrazníme lícní kosti a přepudrujeme odlehčeným pudrem. Oči zdůrazníme fixem na oči, naneseme stíny a řasy zvýrazníme řasenkou – černá by měla být jen pro černovlásky, pokud jí nejsme, volíme raději hnědou. K takto jednoduchému make-upu postačí jen lesk na rty či rtěnka v kovovém odstínu, pokud jdeme do společnosti.

  Trendem doby je ukázat zdravou a svěží pleť, kterou získáme díky přírodě. Používáme vždy kvalitní kosmetiku a bereme ohled na typ pleti, který máme. Na tělo se hodí nejlépe přírodní olejíčky, kterými podpoříme hydrataci kůže. Navíc tyto olejíčky krásně voní, takže si naše smysly přijdou na své stejně, jako naše pokožka.