Vydělávám víc, jak on!

Výplatní pásky pořád ještě v mnohých firmách ukazují menší mzdy u žen. Pravidlo už to ale není a zvláště ženy, které podnikají, mohou do rodinné kasy přispět daleko více, než muži. Dovede se ale muž smířit s tím, že je hlavní živitelkou žena?

  Vždy bude záležet na tom, jak je muž vyrovnaný, jaké má charakterové vlastnosti. Mužská ješitnost mu velí, aby se postaral víc on, ale někdy to přes všechny snahy není možné. Buď svou roli přijme a bude se snažit i sám (vyrovnaný muž), nebo ji nepřijme a budou se množit hádky. Jsou i muži, kterým takový stav naprosto vyhovuje – nemusejí se snažit a dobré bidlo mají zajištěné. To můžeme pozorovat hlavně u stárnoucích hereček, na něž se krásní, byť zcela nemajetní muži přímo lepí. Takové ženy si vlastně platí módní doplněk, který by si například uklízečka dovolit nemohla.

  Pokud žena vydělává víc jak muž a její muž vyrovnaný je, neměla by mu tuto skutečnost nikdy předhazovat, protože i on se jistě zasloužil o to, že je dnes žena tam, kde je. Také by ale neměla zapomínat, že v rodině je mužem jen partner, doma je potřeba se osvobodit od vedoucích pozic a být tou krásnou, milovanou ženou, jakou nás muži chtějí mít. Jedině tak bude žena úspěšná nejen v práci, ale i ve vlastní rodině.