Tlaková masáž

Koho by někdy něco nebolelo, a nepotřeboval by úlevu? Někdy může dobře pomoci obyčejná tlaková masáž. Při akutních problémech se používá uvolňující masáž kruhovými pohyby asi 1 až 2 minuty, do odeznění nebo výrazného zmenšení bolesti. Při chronických problémech se používá stimulační masáž – intenzivní, rychlá, která trvá cca 10 vteřin, víckrát denně.

 Dá se masírovat konkrétní bod nebo skupina bodů v zóně podobnosti, oblast se masíruje masážním prstýnkem nebo válečkem. Pro akupresuru se dají použít umělé i přírodní pomůcky: kovové kuličky, hvězdičky, semínka různých rostlin, která se připevňují k bodu náplastí a občas se mačkají. Semínka kromě akupresurního účinku působí svojí biologickou silou – mají i bioenergetický účinek. Používání semínek různých barev a tvarů pomáhá konkretizovat působení.

Magnetické pole také působí

 Na bolestivé body se přikládají speciální magnetky tvaru čočky. Při kontaktu bolestivého bodu se severním pólem magnetu probíhá v poškozeném místě stimulace, aktivace, zlepšení funkce. Při kontaktu s jižním pólem se odebírá  přebytek energie, a tím se zmírňují bolesti, odeznívají záněty. Kombinací magnetu s akupresurními hvězdičkami dochází ke zdvojenému účinku magnetického pole a akupresury.