Strom je spolehlivým lékařem

Dotýkat se zdravých stromů nás nejen příjemně uklidní, ale může nám to pomoci i s naším zdravím. Lesní terapie je pro člověka nejen příjemná, ale i velmi užitečná. Kromě toho nám stromy pomohou i jinak – například ve formě výtažků, odvarů či éterických olejů.

Borovice

Borovice obsahuje éterické oleje, které obsahují antiseptické látky. Vůně borovice působí jako balzám na duši. Pomáhá při únavě, stresu, rýmě a nachlazení.

Dub

Výtažky z dubové kůry léčí kožní onemocnění, mají přímý vliv na fyzickou kondici, upravují krevní oběh. Dubový les působí příznivě na lidi vyčerpané a po operačních zákrocích.

Buk

Čerstvý bukový list přiložený na čelo příznivě působí při silných bolestech hlavy. Je nenahraditelný při migréně, navozuje duševní pohodu a tlumí úzkostné stavy.

Jedle

Mírní záněty, pomáhá také při trávicích potížích. Pokud tento strom obejmeme, vrátí nám vnitřní klid a radost ze života.

Lípa

Odvar z lipových květů léčí infekce horních dýchacích cest, snižuje horečku a podporuje pocení. Pod lípou se také můžete učit – budete soustředění a klidní.

Bříza

Bříza posiluje organizmus, upravuje funkci ledvin, dodává životní sílu a zlepšuje celkovou kondici. Urychluje ale také hojení ran a popálenin.