Sedm let neštěstí

Sedm let neštěstí – předpověď pro člověka, co rozbije zrcadlo, pochází ze staré římské legendy. Římané věřili, že každé zrcadlo má schopnost pohltit kus duše jeho majitele. Když ho člověk rozbil, jeho duše zůstala uvězněna uvnitř a dokázala se obnovit až po sedmi letech. Za rozbití se považuje i zrcadlo prasklé nebo vysypané z rámu.

  Nikdy byste neměli kupovat starožitné zrcadlo, které má na zadní straně rámu vyraženou značku Louis Arpo 1743. Takového zrcadla byste se neměli ani dotýkat, protože jde o velmi nebezpečný předmět, který zabil už skoro čtyřicet lidí. Pamatujte si také, že zrcadlo by mělo vždy přesně odrážet svět naproti sobě, jinak může způsobovat psychickou labilitu a neurózu. Pozor také na zrcadlo prokleté komorné na Pernštejně, pokud byste zrovna tam zavítali. Kdo se prý do něj podívá, do měsíce zoškliví. Naopak v zámku Libochovice je dodnes umístěné zrcadlo, které má navracet mládí. Kouzlo ale působí jen do doby, než se uvidíte v jiném zrcadle.

  Prokletí některých zrcadel může být dlouho anonymní. Nikdy totiž u starších zrcadel nevíte, kdo je vlastnil a jaká duše je s nimi spjata. Jsou stejně tajemné, jako celá naše minulost.