Samoléčba akupresurou

Dnešní sedavý způsob života přináší mnoho zdravotních potíží, které musíme řešit. Nejlepší je vhodný pohyb na čistém vzduchu, odpočinek, vyvarování se stresových situací, pravidelná relaxace. Jenomže v praxi to vypadá úplně jinak, co si budeme vyprávět? Přesto si i při nedostatku času můžeme účinně pomoci a pomoc je jednoduchá. Stačí mít pár pomocníků. Zapadnou do vašeho života a uleví. Zkuste se nad svým životním stylem trochu zamyslet.

 Ráno stojíte na holé zemi, při čištění zubů si necháte otevřené dveře. Pokud není v bytě přetopeno, studený vzduch proniká do vašich nohou. Tudy zalézá do těla a tam pak škodí. Ale když si dáte na zem vhodnou podložku, už má mnohem menší šanci. Plosky nohou přitom můžete zároveň namasírovat pomocí akupresury a to všechno během doby, kdy děláte ranní hygienu. Akupresura stimuluje vaše citlivé body a ovlivňuje správnou činnost vnitřních orgánů.

 V práci, sotva dosednete na židli, zkroutíte své tělo tak, že chudák neví, kde má osu. Pak si zapamatuje tu nesprávnou polohu a už chodíte nepřirozeně. Tím nastane proces, který vás postupně oslabí a udělá z vás jiného člověka. Je však možné něco napravit. Na sedačku stačí položit vhodnou podložku nebo si dát za lopatky relaxační míček a tím ulevit páteři.