Barvy a zvěrokruh

Věděli jste, že každé znamení má i svou barvu, která mu dělá dobře? Pokud jste to nevěděli, zjistěte, jaká je ta vaše barva.

Beran
Beranovi je přiřazena červená barva podle vládnoucí planety Mars. K ní patří ještě oranžová a žlutá. Červená barva však podporuje v Beranem jejich cholerický charakter a měly by využívat protiklad této barvy, kterou je modrá nebo zelená. Při onemocnění u Berana probouzí červená barva chuť bojovat s nemocí.

Býk
Znamení Býka je spojováno se zelenou barvou – jarní a svěží. Prospívá jim zdržovat se v prostředí, kde tato barva převládá, v blízkosti pokojových rostlin. Býci mají rádi kombinaci zelené a žluté barvy.

Blíženci
Blíženci mají barvy na vybranou. Mohou je střídat. Patří k nim zelená, béžová a fialová. Blíženci jsou vlastně dvě osobnosti v jednom, proto mohou tyto barvy i libovolně kombinovat.

Rak
Rak se pojí s bílou barvou a jejich odstínech od měsíční stříbřité, slonové kosti až k perleťové. Někteří astrologové toto znamení spojují se světle modrou. Raci nemají rádi křiklavé barvy, ale dávají přednost pastelovým.

Lev
Lev se cítí dobře tam, kde mají barvy hřejivé odstíny. Žlutá v nich posílí optimismus nebo jim dělá dobře kombinace červenožluté barvy.

Panna
Panna je zemské znamení a je spojována se dvěma barvami, zelenou a hnědou. Mají rady hnědožlutou nebo zelenožlutou barvu.

Váhy
Váhy inklinují ke světlým barvám, bílé, růžové. Tyto barvy pro ně hodně znamenají a  navozují jim pohodu a klid.

Štír
Štír se spojuje s červenou a černou barvou. Štír se zdráhá prozradit svou oblíbenou barvu, kterou je černá, ale musí se využívat opatrně. Černá pohlcuje, proto musí dávat pozor, aby člověka nepohltila a nestáhla do podivných nálad. Štírům patří také červená, podle jeho dalšího vládce – Marsu. Vládnoucí planetou Štíra je však pán hlubin Pluto. To vysvětluje, proč Štíři mají rádi barvy hloubek, modrou, zelenou, tmavě hnědou.

Střelec
Střelec má rád optimistické barvy a je spojován s oranžovou barvou. Pro zklidnění Střelce je vhodná modrozelená barva. Střelec se rád obklopuje ohnivými barvami, žlutooranžovou až červenou.

Kozoroh
Kozoroh jako znamení s vládnoucí planetou Saturn. Přidružují se k němu přiřazené barvy s tmavými odstíny, hnědé, zelené, modré a tito lidé jsou rádi v tmavším prostředí. Kozorohům pastelové barvy nevadí, ale dávají přednost barvám jako je tmavohnědá, tmavomodrá a stříbřitě šedá.

Vodnář
Vodnář je spojován s tmavě fialovou barvou, která podporuje jeho originální myšlenky. Zvláště u umělců je tato barva považována za tvořivou.

Ryby
Ryby mají neptunovsky modrou barvu – blankytnou, prostě vše v modrém tónu. Někteří dávají přednost modré hloubce oceánu. Pro Ryby je dobré kombinovat modrou barvu se žlutou, která u nich navodí pohodu.