Parfém? Na tělo ho nenanášejte!

Teď je třeba se zmínit o tom, že podobné složení mají i parfémy a toaletní vody. Abychom se nemuseli vzdávat naší oblíbené vůně, stříkejme ji na šaty, ale ne na holé tělo. Pokud použijeme do podpaží přírodní deodorant (a samozřejmě nebudeme zanedbávat hygienu) a na šaty si pak dáme několik kapek oblíbeného parfému, nic s tím nepokazíme. Nejde přece o to vyhýbat se vůním, ale zdravotním rizikům.

Rozdíl mezi deodorantem a antirespirantem

Mnoho lidí také neví, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antirespirantem. Pojďme si to pro jistotu ujasnit. Deodorant především mírní nepříjemné pachy. Účinku je dosaženo pomocí alkoholu a antibakteriálních látek. Tyto látky likvidují bakterie rozkládající pot a zastavují jejich růst. Potlačují se částice pachu a tím se potlačuje i nepříjemná vůně. Antirespirant pak zamezuje tvorbě potu. Obsahuje hliníkové soli, které zužují kanálky, jimiž se pot dostává na povrch kůže. Potní žlázy pak díky tomu vylučují méně tekutiny.

S nadměrným pocením pomohou i homeopatika

Potíme-li se příliš a téměř nic nepomáhá, můžeme zkusit i homeopatika. Aethusa cynapium dobře působí při pocení hlavy, třísel a slabin. Pomáhá hlavně při „studeném“ potu. Potíte-li se hlavně v noci a budíte se propoceni, je doporučováno Arsenicum jodatum. Potíte-li se při námaze, je vhodné homeopatikum Natrium muriaticum. Sepia je pak nápomocna lidem, kteří se silně potí na nohách, hlavně mezi prsty.

Na co si dát pozor

Více se potit může znamenat dehydrataci

Nadměrné pocení může být pro člověka škodlivé a může se dostavit dehydratace. Proto je důležité dodržovat pitný režim. Během léta pijte vlahé čaje a přírodní šťávy, které vás nejvíce osvěží. I když budete pracovat na důležitém projektu, je potřeba se na chvíli zastavit a napít se.